Капа долу, капитену – Кирил Лазаров е најголемиот!

Капа долу, капитену – Кирил Лазаров е најголемиот!

пред 3 години

Македонија имаше неславен настап на Светското првенство во ракомет во Египет, со една победа и пет порази во шест меча, но никој не може да ја потцени големината на нашиот капитен, Кирил Лазаров, кој стигна до митската бројка од 500 гола во македонскиот дрес на големите натпреварувања, 22 години по неговиот прв настап на СП, токму во Египет во 1999 година.

Тој со право беше прогласен за играч на мечот по поразот од Белорусија, а во негова чест претходно ИХФ направи интересна компилација од неговите настапи за македонската репрезентација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IHF (@ihf.official)

 

Пораз од Белорусија за крај на катастрофалното СП за Македонија

Share
Scroll to Top