Касиљас се врати во Реал Мадрид

Касиљас се врати во Реал Мадрид

пред 5 месеци

Икер Касиљас стана заменик директор на фондацијата на Реал Мадрид, објави „кралскиот клуб“.

„Окер Касиљас е легенда на Реал Мадрид, ги претставува вредностите на нашиот клуб, тој е најдобриот голман во нашата историја“, објави Реал.

Касиљас, со Реал Мадрид, освоил 19 трофеи. Во Реал минал 25 години. Кариерата ја заврши во Порто.

„Голема чест е што еден од нашите великани се врати дома“, напишаа од Реал.

Share

AniWatch dubbed anime: Watch Attack on Titan Season 3 Episode 10

AnimeTV anime tv bleach: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3

Scroll to Top