Кастратовиќ си заминал од Металург

Кастратовиќ си заминал од Металург

пред 5 месеци

Зоран Кастратовиќ повеќе не е тренер на ракометниот клуб Металург. Кастратовиќ утрово поднел оставка на функцијата.

Зоран Кастратовиќ една година го предводеше тимот од Автокоманда. Тој успеа да ја оствари главната цел на почетокот на сезоната, со Металург се пласираше во фазата по групи во Лига Европа.

Не се познати причините зошто тренерот решил да поднесе оставка.

Share
Scroll to Top