Кирјос предизвика нов скандал: Организаторите го молеа да се врати на теренот

Кирјос предизвика нов скандал: Организаторите го молеа да се врати на теренот

пред 8 месеци

Ник Кирјос, успеа да избори пласман во второто коло на турнирот во Мелбурн. Контроверзниот Австралиец, во два сета (6:2, 7:6) го победи Хари Бушиер.

Киријос не би бил тоа што е доколку не предизвикаше скандал. Во еден момент организаторите го моле да го продолжи мечот.

Во финишот на вториот сет, откако ги потроши предвидените 25 секунди за сервис, Кирјос доби предупредување од судијата. Ова толку го налути што седна на клупата одбивајќи да го продолжи мечот.

„Доволно пари изгубив поради вакви судии“, рекол Кирјос, порачувајќи му на судијата дека тој е само статист чија задача е да се грижи, мечот да помине во најдобар ред.

По неколку минути и молбите на организаторот тој се врати на теренот, спаси три сет топки и се пласира во наредната рунда каде го чека Борна Чориќ.

 

Share

Website https://animeflix.nl: Watch Burn Up Scramble animeflix Episode 12 attack on titan animeflix

Baccano! (Dub) (https://kissanime.mx/m/pXLj) Episode 13

AnimeDao: UFO Robo Grendizer anime episode 74 online free at https://animedao.nl the daily life of the immortal king animedao

Biohazard: Degeneration (Dub) (https://gogoanime.be/m/oa9P) Episode Full

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimebe

Minecraftforum: https://www.minecraftforum.net/members/kissanimemx

Scroll to Top