Кондогбија се сели во Атлетико Мадрид

Кондогбија се сели во Атлетико Мадрид

пред 6 месеци

Фудбалерот на Валенсија, Жофри Кондогбија, го договорил својот трансфер во Атлетико Мадрид, објави новинарот Фабрицио Романо. Поранешниот играч на Ленс, Севилја, Монако и Интер на „Ванда Метрополитано“ доаѓа како замена за Томас Парти кој замина во Арсенал.

Валенсија од трансферот на Кондогбија ќе заработи 11.000.000 евра, а ќе има и 10 отсто од наредниот трансфер, доколку тој се случи некогаш.

Францускиот фудбалер изминатите три сезони ги мина во Валенсија.

Share

AniWatch watch anime online: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 14 (https://aniwatch.pro/m/gqy3/ep-14)

ANIMEFLIX animeflix dragon ball super: Boruto: Naruto Next Generations (https://animeflix.nl/m/wZa7) Episode 194

Scroll to Top