Конте: Бев блиску до Реал, но сега мислам само на Интер

Конте: Бев блиску до Реал, но сега мислам само на Интер

пред 6 месеци

Пред големата пресметка во Лигата на шампионите, тренерот на Интер, Антонио Конте призна дека во минатото бил блиску до клупата на Реал Мадрид, но дека сега е пресреќен кај „нераѕурите“.

Мадрид го пречекува Интер во важен меч за двата тима во Лигата на шампионите утре и Конте откри детали за блиските средби во минатото.

„Сигурно имаше неколку моменти во кои бев блиску до клупата на Реал Мадрид. Меѓутоа, сезоната беше веќе почната и ќе беше тешко да ги преземам, и на искрен начин решив да ги одбијам. Сега сум навистина фокусиран на Интер, почнавме проект кој е многу силен и среќен сум. Креираме нешто важно“, вели Конте.

„Нераѕурите“ имаат само 2 поени по првите два меча, додека Мадрид има само еден и затоа мечот носи и резултатски притисок.

„Реал Мадрид секогаш се силни, бидејќи се градени за да го освојуваат ова натпреварување. Имаат фудбалери кои го освоиле купот повеќе пати и мораме да бидеме подготвени да страдаме на теренот. Не смееме да бидеме во позиција како боксер кој се брани од нокаут во својот агол“, додава Конте.

Share

KissAnime kissanime fairy tail: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full (https://kissanimeonline.com/m/nND3/ep-1)

AnimeTV anime tv streaming online: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 13

Scroll to Top