Кристијано Роналдо заразен со Ковид-19

пред 1 година

Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус и ќе го пропушти натпреварот на Португалија во рамки на Лигата на нации против Шведска во среда. Според Португалската фудбалска федерација (ПФФ), напаѓачот на Јувентус „се чувствува добро, нема симптоми, но е во изолација“. Останатите во португалската репрезентација добиле негативни резултати, откако денеска беа тестирани и се на располагање за натпреварот од групата А3 во Лисабон. Во понеделникот, Роналдо објави слика со својот тим околу долга маса за време на оброк, со натпис: „Обетинети, на и надвор од теренот“. ПФФ во изјавата додава: „После позитивниот случај, преостанатите играчи беа подложени на нови тестови во вторникот наутро, сите добија негативен резултат и му се на располагање на Фернандо Сантос за попладневниот тренинг“.

Share

Website https://wcostream.cc: Watch Little Yeyos wcostream Episode Full wcostream close enough

Interviews With Monster Girls (https://twistmoe.net/m/m99a) Episode 12

4Anime Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak: My-Otome (Dub) anime episode 26 online free at https://animefreak.ws animefreak avatar

Flipboard: https://flipboard.com/@gogoanimelol

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2588427

Scroll to Top