Лидс со рутинска победа над Кристал палас

Лидс со рутинска победа над Кристал палас

пред 3 месеци

Лидс се врати на победите во Премиер лигата, откако со 2:0 ги совладаа Кристал палас на „Еланд роуд“, не дозволувајќи тимот на Рој Хоџсон да сврзе три победи во низа.

Џек Херисон ги донесе домаќините во водство уште во третата минута, пред Патрик Бемфорд да ја продолжи одличната голгетерска низа со гол во 52. минута за 2:0. Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски, како постојано во последно време, беше стартер во тимот на Марсело Биелса и ги одигра сите 90 минути.

Со победата, Лидс скокнаа на 10. место на табелата со 32 поени, додека Палас сега се 13. со 29 поени.

Share

AnimeFreak anime freak: Hunter x Hunter (Dub) (https://animefreak.ws/m/Xz9p) Episode 148

AniWatch watch anime: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (https://aniwatch.pro/m/eMX4) Episode Preview 02

Scroll to Top