Лидс јунајтед на шопинг во Париз

Лидс јунајтед на шопинг во Париз

пред 4 месеци

Лидс јунајтед на убедлив начин на завршија 2020 година. Екипата на Марсело Бијелса со 5:0, победи во Бирмингем кај ВБА. Наредниот меч, Лидс ќе го одиграат на 2.јануари против Тотенхем.

Лидес планира да се засили во зимскиот преоден рок, Бијелса како идеално засилување за неговиот тим го означил Јулијан Дракслер.

Германецот нема место во ПСЖ, а бидејќи неговиот договор истекува за шест месеци, тој од утре може да преговара со заинтересираните тимови.

Прашање е дали клубовите ќе постигнат договор и што е најважно дали Дракслер би прифатил да го облече дресот на Лидс јунајтед.

Share

WCOStream ben 10 alien force wcostream: Watch Death Note (Dub) Episode 15 (https://wcostream.cc/m/gMaR/ep-15)

KissAnime spirited away kissanime: Horimiya (https://kissanimeonline.com/m/j0yM) Episode 13

Scroll to Top