Лоши вести за Зидан, Бразилецот Родриго 3 месеци во аут!

Лоши вести за Зидан, Бразилецот Родриго 3 месеци во аут!

пред 1 година

Бразилскиот фудбалер Родриго, од Реал Мадрид поради повреда на тетивата на коленото на мечот против Гранада ќе биде надвор од теренот во следните 3 месеци, пренесе шпанска „Марка“.

Од клубот потврдија за каква повреда се работи, но не сакаа да коментираат колку долго младиот крилен напаѓач ќе паузира. Родриго повредата ја заработи во 35 менута од мечот против Гранада, во средата.

Потрча по една топка на противничката половина, а минимално беше оттурнат од противнички играч, по што Родриго падна на тревата и веднаш повика лекарска помош.

Беше изнесен на носилки.

Божик го дочека со помагала:

Share

ani watch me. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Naruto: Shippuden

AniWatch DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 10

Record of Ragnarok Episode 12

sites to watch anime Boruto: Naruto Next Generations

tải go88
Scroll to Top