Лудница во Белорусија – БАТЕ во 92.минута останаа без титулата, Шахтјор се новите шампиони

Лудница во Белорусија – БАТЕ во 92.минута останаа без титулата, Шахтјор се новите шампиони

пред 1 година

Фудбалерите на Шахтјор од Солигорск ја освоија шампионската титула во Белорусија. Последното коло во Белорусија имаше неверoјатна завршница во борбата за трофејот, на крајот се радуваа фудбалерите на Шахтјор пред колегите од БАТЕ Борисов.

БАТЕ Борисов, во последното коло влегоа со поен предност во однос на Шахтјор. БАТЕ Борисов, во Минск, против Динамо одиграа натпревар без голови. Шахтјор го пречека тимот на ФК Минск.

Гостите до 72.минута имаа предност од 1:2, кога израмни Аркхипов. Титулата ја обезбедија во 92.минута со голот на Бегунов. Во 99.минута Аркхипов само ја потврди победата.

Шахтјор Солигорск ја освоија втората шампионска титула во клупската историја, претходно беа најдобри во 2005 година.

Share

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime online GoGoAnime BANANA FISH

Attack on Titan

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

anime to watch GoGoAnime Death Note (Dub)

Death Note Episode 37

Scroll to Top