Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!

Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!

пред 7 дена

Интер на драматичен начин се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, откако Ромелу Лукаку во 119. минута постигна гол на „Артемио Франки“ за трилер 2:1 победа над Фиорентина.

„Нераѕурите“ имаа предност од 0:1 од 40-тата минута, кога Артуро Видал од пенал постигна гол, но Кристијан Куаме израмни за Виола на почетокот на второто полувреме (56. минута), по што до крајот немаше голови и се отиде во продолженија.

Кога се мислеше дека пеналите ќе морат да одлучуваат за патникот меѓу најдобрите осум клуба, Ромелу Лукаку со фантастичен удар со главата во 119. минута донесе победа.

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top