ЛШ полувреме: Милер го има удрено „меракот“ на Барса, Баерн води на „Ноу Камп“

ЛШ полувреме: Милер го има удрено „меракот“ на Барса, Баерн води на „Ноу Камп“

пред 1 недела

Баерн Минхен има 0:1 водство по 45 минути на „Ноу Камп“ против Барселона во дербито на првото коло во Лигата на шампионите, откако Томас Милер, кој вчера го прослави својот 32. роденден го постигна својот 7. гол во мечевите против каталонскиот клуб.

Во реприза на славниот меч од пред две сезони, кога Баерн победи со 8:2 во четврт-финалето на ЛШ, Барселона беше во подредена ситуација од стартот на мечот, а Марк-Андре Тер Штеген со фантастична одбрана спречи обид на Лирој Сане, но потоа немаше шанси кога обидот на Милер во 33. минута заврши во неговиот гол.

Инаку првото полувреме на другите мечеви не донесе многу голови. Јувентус има убедливи 0:3 во Малме со головите на Алекс Сандро, Пауло Дибала (од пенал) и Алваро Мората, додека Вилјареал и Аталанта се на 1:1 – Ремо Фројлер рано ги донесе гостите во водство, пред Тригуерас да израмни за „жолтата подморница“.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ, 1.КОЛО, ПО ПРВИ 45 МИНУТИ

ГРУПА Е

Барселона – Баерн Минхен 0:1

Динамо Киев – Бенфика 0:0

ГРУПА Ф

Вилјареал – Аталанта 1:1

ГРУПА Г

Лил – Волфсбург 0:0

ГРУПА Х

Челси – Зенит Санкт Петерсбург 0:0

Малме – Јувентус 0:3

 

Share

Website https://animeflix.nl: Watch Food Wars! Shokugeki no Soma animeflix Episode 24 dubbed anime

Website https://animekisa.in: Watch Moonlight Mile 1st Season: Lift Off animekisa Episode 12 animekisa

Animepahe: Burn Up! W anime episode 4 online free at https://animepahe.cc anime online

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Mt. Natagumo Arc (https://animetv.cc/m/oG2y) Episode Full

Woddal: https://www.woddal.com/animefreakws

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimebe

Scroll to Top