Мане и Алкантара им се вратија на тренинзите

Мане и Алкантара им се вратија на тренинзите

пред 7 месеци

Садио Мане и Тијаго Алкантара ќе му бидат на располагање на својот менаџер Јирген Клоп за натпреварот со Евертон. Мерсисајд дербито ќе се одигра во сабота, а домаќин ќе биде Евертон.

Садио Мане и Тијаго Алкантара започнале со тренинзите откако изминатите две недели беа во самоизолација. Тестовите на коронавирусот кај двајцата биле негативни.

Градското дерби најверојатно ќе го пропушти Наби Кеита кој и понатаму се наоѓа во каратин.

Share

ANIMEFLIX animeflix aot: SK8 the Infinity (Dub) Episode 8

AnimeFreak anime freak attack on titan: Dragon Ball Z (Dub) Episode 291

Scroll to Top