Манчестер сити го рушат англискиот рекорд – 100 милиони фунти за Грилиш

Манчестер сити го рушат англискиот рекорд – 100 милиони фунти за Грилиш

пред 2 месеци

Манчестер сити ќе го срушат британскиот рекорд за трансфери, носејќи го Џек Грилиш од Астон вила за 100 милиони фунти, тврдат британските медиуми.

Пеп Гвардиола одамна е заинтересиран за 25-годишниот капитен на Астон вила, а понудата ќе го сруши британскиот рекорд за трансфери и се очекува да биде комплетиран следната недела. Грилиш, секако, ќе добие повеќекратно зголемување на својата плата од 160.000 фунти неделно која ја добива на „Вила парк“.

Според „Телеграф“, првите преговори помеѓу двата клуба се случиле оваа недела, и Сити првично понудиле 100 милиони фунти, и сега преговараат за „пакет“ кој би бил прифатлив за Вила. Додека се вршат овие преговори, Грилиш е на Миконос на одмор и треба да се појави на тренинзи следната недела.

Share

GoGoAnime: Tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE: Spring Thunder Chronicle (Dub) anime episode 2 online free at https://gogoanime.be weathering with you gogoanime

https://kissanime.mx kissanime boruto

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Marmalade Boy animetv Episode 76 anime tv all free

Devpost: https://devpost.com/gogoanimebe

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimelol/

Scroll to Top