Манчини: Жал ми е за Балотели, го сакам!

Манчини: Жал ми е за Балотели, го сакам!

пред 1 година

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини изјави дека жали што екс-играчот на „Азурите“, Марио Балотели не може да пронајде клуб.

Манчини со „Супер Марио“ соработуваше во Интер и во Манчестер Сити, а тој е и последниот селектор кој му овозможи шанса на фудбалерот да игра за националниот тим, во 2018 година.

Балотели без клуб е откако го раскина договорот со Бреша, на крајот на минатата сезона, а Бреша се пресели во Серија Б.

„Многу ми е жал, тој сега има 30 години и е на врвот на својата техничка зрелост. Жал ми е што е во ваква ситуација и што не може да пронајде клуб. Не беше на задоволителното ниво во текот на минатата година. Неговите технички карактеристики би биле корисни за селекцијата. Секогаш се надевам дека нешто ќе пронајде, го сакам, го запознав уште додека беше дете“ – рече Манчини.

Балотели покрај Бреша во кариерата играше и за Интер, Сити, Милан, Ливерпул, Ница, Марсеј. За „Азурите“ има 36 настапи.

Share

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

online anime AnimeDao Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Dragon Ball Super (Dub) Episode 124

So I'm a Spider, So What?

free anime online My Hero Academia Season 5 (Dub)

Your Lie in April Episode 20

Scroll to Top