Марио Геце пред потпис со ПСВ Ајндховен

Марио Геце пред потпис со ПСВ Ајндховен

пред 5 месеци

Марио Геце е пред трансфер во холандскиот ПСВ Ајндховен откако се раздели со својата Борусија Дортмунд како слободен играч по многубројните проблеми кои ги имаше со повредите и со падот на формата.

28-годишниот Геце, херојот на Германија од Светското првенство во 2014 година, ќе се обиде да има свеж старт со ПСВ откако вториот период во БВБ не му помина најдобро и имаше само 21 настап минатата сезона со вкупно 609 минути, во кои постигна 3 гола и имаше 1 асистенција.

Борусија реши да не му го продолжи договорот, и Геце беше поврзуван со повеќе клубови, како Милан, Фиорентина, Монако и Херта Берлин, но сега тој велат дека ќе се приклучи на ПСВ, каде што ќе игра покрај неколку поранешни бундеслигашки фудбалери како Филип Макс, Тимо Баумгартл и Адријан Фајн.

Share

Watch Fairy Tail (Dub) Episode 46 (https://animeplanet.cc/m/dBxV/ep-46) at AnimePlanet food wars anime planet

Onyx Equinox (Dub) (https://animeflix.nl/m/bxnW) Episode 9 at ANIMEFLIX one punch man animeflix

Scroll to Top