Мегваер и Хендерсон подарија водство на поранешниот клуб Шефилд јунајтед

Мегваер и Хендерсон подарија водство на поранешниот клуб Шефилд јунајтед

пред 9 месеци

Шефилд јунајтед, тимот кој досега има само еден освоен поен досега во Премиер лигата, има 1:0 водство против Манчестер јунајтед уште од петтата минута на „Брамал лејн“, откако Мекголдрик ја искористи катастрофалната грешка на одбраната на Јунајтед за гол.

Иронично, во голот згрешија двајца поранешни фудбалери на Шефилд јунајтед, Хери Мегваер и голманот Дин Хендерсон.

Share

TwistMoe: AOTU Shijie 2 anime episode 20 online free at https://twistmoe.net anime streaming

Watch anime online for free at AnimeBee animebee

Website https://wcostream.cc: Watch Needless+: Saint Lily Gakuen no Himitsu (Dub) wcostream Episode 12 black clover wcostream

KissAnime: Loups=Garous anime episode Full online free at https://kissanime.mx tower of god kissanime

Bibliocrunch: https://bibliocrunch.com/profile/gogoanimelol/

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/kissanimemx

Scroll to Top