Менаџерот на шестолигашот Чорли се потсмеваше со Траоре, Вулверхемптон победи 0:1

Менаџерот на шестолигашот Чорли се потсмеваше со Траоре, Вулверхемптон победи 0:1

пред 3 месеци

Вулверхемптон се пласираа во осминафиналето на ФА купот, откако со 1:0 славеа на гостувањето кај шестолигашот Чорли, во меч кој беше одбележан со неверојатниот гол на Витиња на стартот на мечот, и со уште поневеројатната расправија на Адама Траоре со менаџерот на малиот клуб од градчето на 20-тина километри од Манчестер.

Витиња во 12. минута постигна гол од огромна далечина за водство на премиерлигашот, но најинтересниот момент на мечот беше кога менаџерот на Чорли, Џејми Вермиљо влезе во вербален дуел со ѕвездата на „волците“, Адама Траоре.

Share

4Anime 4anime english: Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 12

ANIMEFLIX animeflix aot: Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 11

Scroll to Top