„Меси и Гризман играат како слаткари“

„Меси и Гризман играат како слаткари“

пред 5 месеци

Новинари, навивачи, поранешни фудбалери не ги штедат критиките за формата во која се наоѓа Лионел Меси. На оваа тема зборувал и легендарниот Холанѓанец, Марко ван Бастен. За „Зиго Спорт“, тој рекол порачал дека „тоа не е Меси“.

„Не ми се допаѓаат неговите настапи. Тоа не е тој. Очигледно е дека не е задоволен од ситуацијата во Барселона“, рекол Ван Бастен и дополнил.

„Не ми се допаѓа како делува на теренот. Не треба да се крие тоа, игра лошо. Тој и Гризман играат како слаткари“.

Share

ANIMEFLIX animeflix hunter x hunter: Watch Black Clover (Dub) Episode 6 (https://animeflix.nl/m/j5lD/ep-6)

KissAnime watch anime online: Watch Bleach (Dub) Episode 241 (https://kissanimeonline.com/m/vZaq/ep-241)

Scroll to Top