МЗТ најде замена за Гочер – Барнет е нов играч на „штрковите“

МЗТ најде замена за Гочер – Барнет е нов играч на „штрковите“

пред 10 месеци

МЗТ Скопје Аердром експресно најде замена за Тодрик Гочер, кој се пресели во Месолонги. Нов играч на МЗТ е американскиот интернационалец Доминез Барнет. 28-годишниот бек со МЗТ потпишал договор до крајот на сезоната.

Барнет од 2016 година настапува како професионалец во Европа, а претходно бил дел од Девенпорт Универзитетот во НЦАА-лигата.

Прв европски клуб му е Пардубице, каде што одигра една ипол сезона во која беше најдобар стрелец во првенството во Чешка. Поради тоа, во јануари 2018 година неговиот договор беше откупен од летонски Вентспилс, со кого ја освои шампионската круна.

Потоа го носеше дресот на италијанскиот тим Универсо Тревисо со кој беше првак во Серија А2, по што се пресели во силната ВТБ-лига и рускиот тим Цмоки од каде што дојде во МЗТ.

Барнет ќе дебитира во дресот на МЗТ на вториот турнир од АБА2-лигата во Бања Лука, кој почнува на 18 јануари.

Извор/mztskopjeaerodrom.mk

Share

Website https://animedao.nl: Watch Rakushou! Hyper Doll (Dub) animedao Episode 2 animedao my hero academia

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

ANIMEFLIX: Aikatsu Stars! anime episode 100 online free at https://animeflix.nl animeflix god of highschool

AniWatch: Tico and Friends anime episode 39 online free at https://aniwatch.pro aniwatch.me

Longisland: https://www.longisland.com/profile/gogoanimebe

Peatix: https://peatix.com/user/8590156/view

Scroll to Top