Микел Хансен не сака да игра на СП

Микел Хансен не сака да игра на СП

пред 4 месеци

Еден од најдобрите светски ракометари Микел Хансен би можел да го пропушти Светското првенство во Египет. Хансен не се согласува со одлуката натпреварите да се играат пред неколку илјади гледачи.

„Не смее да има навивачи. Нека ми објаснат зошто ние играчите треба да бидеме изолирано во хотелот, да патуваме во посебни авотбуси, со маски, а пота да играме пред неколку илјади луѓе“, се прашува Хансен и продолжил.

„Ризикот е голем за сите.. Ќе размислам дали ќе играм на Светското првенство“.

Данска одбраната на светската титулата ќе ја започне во групата во која уште се и Аргентина, Бахреин и Конго.

Share

AnimeFreak sites like animefreak: Log Horizon: Destruction of the Round Table (https://animefreak.ws/m/RlG8) Episode 12

KissAnime kissanime discord: My Hero Academia 3 Episode 25

Scroll to Top