Милан сакаат постојан трансфер за Далот

Милан сакаат постојан трансфер за Далот

пред 9 месеци

Милан се заинтересирани да го добијат Португалецот Диого Далот на постојан трансфер од Манчестер јунајтед, тврди „Калчомеркато“.

Десниот бек дојде кај „росонерите“ во текот на летото како позајмен фудбалер без можност за откуп на неговиот договор, но со клаузула дека на крајот на сезоната можат повторно да разговараат за неговата иднина.

Оле Гунар Солскјер бил подготвен да се откаже од 21-годишниот Далот, бидејќи на таа позиција го има Арон Ван-Бисака и сака дасе засили со Киеран Трипиер, но за Милан тој ќе стане приоритет откако ќе се обезбедат иднините на Џиџио Донарума и Хкан Чалханоглу.

Далот има еден гол и 2 асистенции во 11 меча во сите натпреварувања со „росонерите“.

Share

AnimeDao: The Three Musketeers: Aramis the Adventure anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao hunter x hunter

ANIMEFLIX: Love, Chunibyo & Other Delusions!: Heart Throb - The Rikka Wars anime episode Full online free at https://animeflix.nl anime websites

Watch anime online for free at AnimeTV dragon ball anime tv

TwistMoe: Mazinger Z Movie: Infinity anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/hrune

Piqs: https://piqs.de/user/gogoanimebe/

Scroll to Top