Миленикот на Барса го „пецна“ Реал Мадрид

Миленикот на Барса го „пецна“ Реал Мадрид

пред 2 месеци

Младиот фудбалер на Барселона, Педри е вистинско откритие оваа сезона. За овој талентиран фудбалер Барселона на Лас Палмас, во јануари, им плати 5.000.000 евра.

Од стартот на сезоната Педри одиграл десет натпревари, успеал да постигне два гола.

Педри во интервју за шпанските медиуми рекол дека бил на проба во Реал Мадрид, но не успеал да помине.

„Имав пробен период во Мадрид, ми рекоа дека не сум доволно добар. Сакам да ѝ се заблагодарам на личноста која оценила дека не сум доволно добар за Реал, бидејќи сега сум во тимот каде сум сакал отсекогаш да бидам“, рекол Педри.

Share

Boruto: Naruto Next Generations (https://gogoanime.be/m/VLmo) Episode 182 at website https://gogoanime.be i want to eat your pancreas gogoanime

Watch Attack on Titan Final Season Episode 5 (https://kissanimeonline.com/m/31z8/ep-5) at KissAnime mischievous kiss anime

Scroll to Top