Милер би сакал да се врати во репрезентацијата

Милер би сакал да се врати во репрезентацијата

пред 11 месец

Томас Милер вели дека би го прифатил повикот да се врати во германската репрезентација, откако повеќе видни имиња во германскиот фудбал го повикаа селекторот Јоаким Лев да ја промени одлуката и да го повика асот на Баерн Минхен по катастрофалниот 6:0 пораз од Шпанија.

За враќање на Милер во репрезентацијата претходно коментираа и великанот Франц Бекенбауер, како и поранешниот селектор, Јирген Клинсман. Милер, кој имаше 100 настапи за „маншафт“ пред да биде оставен на страна покрај Матс Хумелс и Џером Боатенг во март 2019, признава дека не би одбил повик.

„Поразот боли, тоа е сигурно. Страдате за вашите соиграчи, за тие кои ги познавате многу добро. Јас и претходно кажав дека никој од нас тројца не се повлече од репрезентацијата“, вели 31-годишниот Милер.

Share

Amagami SS+ Plus: Extra Episode+ Plus Episode 8

https://animedao.nl ahiru no sora animedao

AniWatch: Accel World EX (Dub) anime episode 2 online free at https://aniwatch.pro anime stream

AnimeFLV: Natsu-iro Kiseki anime episode 12 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/gogoanimelol

Myspace: https://myspace.com/animefreakws

Scroll to Top