Милер би сакал да се врати во репрезентацијата

Милер би сакал да се врати во репрезентацијата

пред 2 години

Томас Милер вели дека би го прифатил повикот да се врати во германската репрезентација, откако повеќе видни имиња во германскиот фудбал го повикаа селекторот Јоаким Лев да ја промени одлуката и да го повика асот на Баерн Минхен по катастрофалниот 6:0 пораз од Шпанија.

За враќање на Милер во репрезентацијата претходно коментираа и великанот Франц Бекенбауер, како и поранешниот селектор, Јирген Клинсман. Милер, кој имаше 100 настапи за „маншафт“ пред да биде оставен на страна покрај Матс Хумелс и Џером Боатенг во март 2019, признава дека не би одбил повик.

„Поразот боли, тоа е сигурно. Страдате за вашите соиграчи, за тие кои ги познавате многу добро. Јас и претходно кажав дека никој од нас тројца не се повлече од репрезентацијата“, вели 31-годишниот Милер.

Share
Link with us
Game bài đổi thưởng
    Còn coppy thì link seo vẫn con robomewt ahihih Còn coppy thì link seo vẫn con bfxxbf ahihih
Scroll to Top