„Милионерите“ ги скротија Волфси и ги прескокнаа на табелата

„Милионерите“ ги скротија Волфси и ги прескокнаа на табелата

пред 4 месеци

Тежок, но заслужен триумф оствари попладнево Борусија Дортмунд на својот стадион против екипата на Волсфсбург со 2-0 во рамки на 14 коло во германската Бундеслига.

Во отворен меч со голем број упатени удари кон двата гола, домашниот тим беше поконкретен и стигна до осмата сезонска победа со која се искачи на четвртата позиција на табелата.

Резултатот го отвори Акањи во 66 минута, а конечните 2-0 беа дело на Џејдон Санчо во 91 минута од мечот. Санчо беше и асистент при првиот погодок на мечот.

Халанд не успеа да се запише во листата на стрелците, па беше заменет во 81 минута.

Волфсбург по поразот остана на шестата позиција на табелата со 24 поени.

Share

4Anime 4anime my hero academia: Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 12

AnimeHeaven animehaven: Hunter x Hunter (Dub) (https://animeheaven.pro/m/WeWq) Episode 148

Scroll to Top