Митревски брани како фудбалски голман

Митревски брани како фудбалски голман

пред 3 месеци

Никола Митревски ја обележа победата на Порто над Пик Сегед (25:19) во Лигата на шампионите. Македонскиот репрезентативец одбрани речиси 50 отсто од ударите кои беа упатени кон неговиот гол.

Играчите на Пик Сегед упатија 32 удари кон Митревски, тој одбрани 15 од нив. Една негова интервенција не ги остави рамнодушни ниту луѓето од ЕХФ.

„Негов одличен настап во Лигата на шампионите, да зборуваме за одбраната за која сите зборуваат, Играчот на натпреварот не е никој друг туку Митревски“, напишаа на Твитер од ЕХФ.

 

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top