Монро и Јеребко заминаа од Химки

Монро и Јеребко заминаа од Химки

пред 1 година

Кошаркарскиот клуб Химки објави дека ги раскинал договорите со Грег Монро и Јонас Јеребко.

Овие двајца поранешни НБА играчи, еден месец не играа за тимот. Монро последен пат настапил на 11.декември, а Јеребко на 23.декември.

Химки е најлошиот тим во Евролигата, имаат само две победи, поради што пред десет дена отказ доби тренерот Римас Куртинаитис.

Монро сезоната има просек од 12,6 поени и 6,3 скока, тој на почетокот на сезоната во Химки пристигна од Баерн Минхен. Јеребко во својата втора сезона бележи 10,8 поени и 5,8 скока по натпревари.

 

Share

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX One Piece (Dub)

Attack on Titan Season 3 Part 2

online anime Tokyo Revengers (Dub)

sites to watch anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

english dubbed anime ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Scroll to Top