Мурињо: „Фортнајт“ е кошмар, фудбалерите го играат тоа ср.ње по цела вечер!

Мурињо: „Фортнајт“ е кошмар, фудбалерите го играат тоа ср.ње по цела вечер!

пред 2 месеци

Новиот тренер на Рома, Жозе Мурињо беше гостин на Јутјуб каналот на „волчицата“ во кој одговараше на прашања поставени преку социјалните мрежи, околу вечниот град, јадењето, социјалните мрежи, музиката и „Фортнајт“.

– Градот Рим?

Историја, моќ, страст.

– Олимпискиот стадион?

Фантастичен.

-Животот во Италија?

Не знам дали можам да го наречам живот, бидејќи е многу тешко. Хахахаха.

– Инстаграм?

Смешен е.

– Навивачите на Рома?

Моите навивачи.

– Фортнајт?

Кошмар! Фудбалерите седат цела вечер играјќи го тоа ср.ње. А следниот ден ги чека меч.

– Сетубал?

Дома, единствениот збор кој може да го опише. Јас сум граѓанин на светот, но Сетубал е дома.

– Три омилени италијански јадења?

Би можел да набројан 30. Дури и кога живеев во Лондон омилените ресторани ми беа италијанските. Пиката со лимон, равиоли со домати… Морам да внимавам колку јадам.

– Омилена музика?

Роден сум во 1963, што значи дека бев млад во 1980-тите и 1990-тите. Тогаш работите припаѓаа на Брајан Адамс и Брус Спрингстин.

– Дијалектот во Рим?

Даје Рома! Морам да научам повеќе, но имам луѓе кои ми помагаат.Share

Watch Magical Girl Lyrical Nanoha: The Movie 1st Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Dragon's Dogma (Dub) animeheaven Episode 7 animeheaven bleach

Website https://animetv.cc: Watch Doraemon the Movie: Nobita's Great Adventure in the South Seas animetv Episode Full dragon ball super anime tv

Wagnaria!!3 Episode 13

Themepalace: https://themepalace.com/users/animefreakws/

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimebe

Scroll to Top