Надал: Подготвен сум, можам да победам на АО

Надал: Подготвен сум, можам да победам на АО

пред 12 месеци

Рафаел Надал имаше успешна генерална проба пред стартот на првиот Гренд слем во сезоната, Австралија опне. Шпанецот, во егзибициски меч во Аделаида, го победи Доминик Тим со 7:5, 6:4.

Надал, има големи амбиции на Австрлија опен, турнир кој го освоил само еднаш во кариерата, во 2009 година.

„Подготвен сум повторно да го освојам турнирот. Го освоив трофејот во 2009 година, потоа се обидов многу пати да го направам тоа уште еднаш, но не успеав. Се уште ја имам истата страст кон тенисот, уживам во него“, рекол Надал.

Пред стартот на Австралија опен, Надал со Шпанија ќе игра на АТП купот. Во првото коло Шпанија игра против Австралија, во вторник Надал за противник ќе го има Алекс де Минор.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

My Hero Academia Season 3

anime dao My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime dao Record of Ragnarok

Dragon Ball Super

Scroll to Top