Наполи го претстави Квича Кварацкелија како ново засилување

Наполи го претстави Квича Кварацкелија како ново засилување

пред 3 месеци

Италијанскиот калчолигаш Наполи официјално го претстави грузискиот интернационалец, Квича Кварацкелија како ново засилување.

Грузиецот настапуваше за Рубин Казан до руската инвазија на Украина, а потоа се врати во својата земја.

Кварацкелија потпиша петгодишен договор со „наполитанците“ и ќе заработува еден милион евра по сезона.

Share
Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top