Најхрабриот мрмот – необичен натрапник на патеката во Монтреал

Најхрабриот мрмот – необичен натрапник на патеката во Монтреал

пред 2 месеци

Формула 1 по три години се врати во Канада, по откажувањата поради корона-вирусот, и секако на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал, повторно имавме „излетување“ на патеката од страна на еден мрмот.

Храбриот мрмот излета на патеката пред болидите на Карлос Саинс Јуниор во Ферари и Фернандо Алонсо во Алпине, но за среќа успеа да биде побрз од двата болиди.

Трката во Канада се одржува на патеката „Жил Вилнев“, која е изграена на вештачкиот остров Нотр Дам, и ова не е прв случај мрмоти да излетуваат на патеката, за среќа без да има судири.

Share

tải sunwin

sunwin

tải sunwin

sunwin

sun win

Scroll to Top