Неверојатна сензација! Реал испадна од тим со 25% посед на топка и 41-годишен голман!

Неверојатна сензација! Реал испадна од тим со 25% посед на топка и 41-годишен голман!

пред 8 месеци

Фудбалерите на шпанскиот третолигаш Алкојано славеа кога дознаа дека ги добија Реал Мадрид во 1/16 финалето на Кралскиот куп, и како да сакаа да ги заддржат на својот терен што е можно подолго приморувајќи продолженија по кои стигнаа до историска 2:1 победа и покрај тоа што имаа 25 отсто од поседот на топката во 90-те минути, а победничкиот гол го постигнаа со играч помалку.

Фудбалерите на Алкојано станаа атракција кога славеа по ждрепката за натпреварувањето во купот, бидејќи им се падна големиот Реал Мадрид – малиот клуб од предградието на Валенсија редовно е во третата или четвртата лига, а честа да ги пречека Реал ја доби по елиминацијата на прволигашот Уеска.

Едер Милитао ги донесе „кралевите“ во водство во 45-тата минута, но потоа наместо да додадат уште некој гол, Хозе Солбес успеа да израмни во 80-тата минута, приморувајќи продолженија, во кои Хуанан Казанова во 115. минута го постигна победничкиот гол за најголема победа во историјата на малиот клуб.

Како се слави кога ќе дознаеш дека играш против Реал Мадрид

Share

Website https://animeflv.uk: Watch Brave Story (Dub) animeflv Episode Full anime websites

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Yowamushi Pedal Movie (https://gogoanime.be/m/MnrZ) Episode Full

AnimeHeaven: Spice and Wolf (Dub) anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro anime heaven website

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/animeflixnl

Play: https://www.play.fm/kissanimemx

Scroll to Top