„Не успеав да го донесам Роналдо, а Реал два пати ги одбив“

„Не успеав да го донесам Роналдо, а Реал два пати ги одбив“

пред 11 месец

Поранешниот тренер на Арсенал Арсен Венгер во интервју за Би-би-си открил што се случувало во клубот додека тој бил таму. Венгер 22 години го предводел Арсенал, реко, дека имало златни и тажни денови и дека поради „топџиите“ одбил неколку добр понуди.

„Не знаете многу луѓе кои два пати ја одбиле понудата на реал Мадрид“, рекол Венгер и дополнил.

„Решив да останам со тим кој немаше ресурси за да го освои првенството. Но си ветив дека доколку некогаш добијам шанса да го водам Арсенал, ќе одам до крај“.

Открил дека му е жал што не успеал да го донесе Кристијано Роналдо.

„Не жалам што го одбив Реал Мадрид, за разлика од тоа жал ми е што не успеав да го потпишам Кристијано Роналдо. Секако дека размислувам како ќе изгледаше тоа, Роналдо да играше со Анри, Беркамп, Пирес, Вилторд. Можеби ќе постигнеа 200 гола во една сезона“.

За разлика од Роналдо поинаку размислува за Ибрахимоиќ.

„Златан беше 17 годишник кој играше во Малме, во втората лига во Шведска. Него никој не го познаваше“, заклучил Венгер.

Share

AnimeBee: Psychic School Wars anime episode Full online free at https://animebee.to gogoanime

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animedao.nl: Watch Metal Fighter Miku (Dub) animedao Episode 13 anime online

Gall Force: New Era Episode 2

Findery: https://findery.com/gogoanimebe

Ttlink: http://ttlink.com/animefreakws

Scroll to Top