Нова катастрофа на Фенер и Кокошков, овојпат во Литванија

Нова катастрофа на Фенер и Кокошков, овојпат во Литванија

пред 1 година

Огастин Рубит постигна 18 поени, а уште четири други кошаркари на Жалгирис беа двоцифрени за неверојатна 99:62 победа над Фенербахче, израмнувајќи го сопствениот рекорд за највисока победа во Евролигата.

Жалгирис водеше со 24:7 по првата четвртина, со 20 поени разлика на полувреме (51:31) во уште еден меч кој ги загрижи фановите на Фенербахче и постави дополнителен притисок на новиот тренер Игор Кокошков.

Нандо де Коло имаше 14 поени за турскиот клуб, кој имаше катастрофални бројки дури и во слободните фрлања (само 5 од 12). Жалгирис, пак, имаа 31 асистенција, загубија само 12 топки и имаа 53.3 отсто во тројки.

И вториот турски клуб во Евролигата беше поразен – Кевин Пантер уфрли 18 поени за Олимпија Милано на гости да стигне до 72:69 победа над Анадолу Ефес.

ЕВРОЛИГА, 15.КОЛО

Анадолу Ефес – Милано 69:72 (20:20, 11:26, 21:6, 17:20)

Жалгирис – Фенербахче 99:62 (24:7, 27:24, 30:16, 18:15)

Панатинаикос – Алба Берлин 92:69 (25:18, 14:14, 27:20, 26:17)

Share

watch animes. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime stream AnimeHeaven The Rising of the Shield Hero (Dub)

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN Episode 24

AnimeHeaven The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Hunter x Hunter (2011)

Scroll to Top