Нов „блесок“ на Влаховиќ за победа на Фиорентина

Нов „блесок“ на Влаховиќ за победа на Фиорентина

пред 1 година

Фиорентина ја прекина низата од два меча без победа, за со 1:0 да го совлада тимот на Каљари, откако гостите утнаа пенал на стартот на мечот.

Жоао Педро имаше совршена шанса за гостите од Сардинија во 37. минута од мечот по досудениот пенал на „Артемио Франки“, но Бартоломеј Драговски го одбрани неговиот шут за Виола, пред Душан Влаховиќ во 72. минута да ја осигура победата и уште повеќе да си ја зголеми својата фудбалска вредност. 20-годишниот Србин за кого се заинтересирани повеќе големи европски клубови веќе има шест гола во сезоната 2020/21, израмнувајќи го бројот на голови од целата мината сезона.

Фиорентина сега е на 12. место со 18 поени, додека Каљари откако ги загуби последните четири меча се наоѓа на 16. место со 14 поени, само два над зоната за испаѓање.

Share

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch subbed anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

anime online ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

online anime JUJUTSU KAISEN

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 12

online anime ANIMEFLIX Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

tải go88
Scroll to Top