Нокаут за 18 секунди, топ – увертира за мечот на вечерта

Нокаут за 18 секунди, топ – увертира за мечот на вечерта

пред 7 месеци

Во исчекување на мечот на вечерта, па и на годината во УФЦ 254 меѓу Хабиб Нурмагомедов и Џастин Гетџи, љубителите на овој спорт беа сведоци на брутален нокаут за само 18 секунди. Тоа се случи на мечот меѓу Фил Хејвс и Џејкоб Малкоун.

Хејвс е дебитант во УФЦ, но се претстави на величенствен начин, за него допрва ќе се зборува.

По 15 секунди од стартот на борбата со серија удари го „уништи“ противникот, па веќе во 18-тата секунда судијата ја прекина борбата.

Погледнете:

Share

AnimeFreak amine freak tv: Watch Naruto: Shippuden Episode 482 (https://animefreak.ws/m/3Ra/ep-482)

AnimeDao animedao anime list: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) (https://animedao.nl/m/dlEg) Episode 39

Scroll to Top