Норвежаните во драма подобри од Португалија, реми меѓу Шведска и Белорусија

Норвежаните во драма подобри од Португалија, реми меѓу Шведска и Белорусија

пред 8 месеци

Норвешка во драматичен меч, успеа да ги совлада Португалците со 29:28 (16:14) за да си ги зголеми шансите за четврт-финале, откако во текот на целиот меч имаа предност, но противникот до крајот го остави мечот неизвесен.

Норвежаните имаа и +4 во второто полувреме (22:18), но на крајот се играше гол-за-гол, и скандинавците победија благодарение на шесте гола на Сандер Сагосен, и петте на Рендал и Раинкинд.

Во меч од нашата група, Белорусија пропушти голема предност од првото полувреме за да одигра 26:26 со Шведска. Ова беше прво реми за Шведска и второ за Белорусија на Мундијалот. Хампус Ване уфрли седум голови, Алфред Јонсон имаше шест, додека кај Белорусија Никита Милипау и Андреј Јуриниок имаа по шест гола.

СП ЕГИПЕТ, ВТОРА РУНДА

ГРУПА 3

Швајцарија – Исланд 20:18 (10:9)

Франција – Алжир 29:26 (16:14)

Португалија – Норвешка 28:29 (14:16)

Табела: 1.Франција 6, 2.Норвешка 4, 3.Португалија 4, 4.Исланд 2, 5.Швајцарија 2, 6.Алжир 0

ГРУПА 4

Македонија – Словенија 21:31 (9:13)

Русија – Египет 23:28 (8:15)

Шведска – Белорусија 26:26 (11:15)

Табела: 1.Шведска 5, 2.Словенија 4, 3.Египет 4, 4.Русија 3 5.Белорусија 2+, 6.Македонија 0

Share

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

WCOStream: Kid Icarus: Uprising anime episode 6 online free at https://wcostream.cc anime

Website https://twistmoe.net: Watch Action Heroine Cheer Fruits twistmoe Episode 12 stream anime online

AnimeDao: Waiting in the Summer (Dub) anime episode 12 online free at https://animedao.nl animedao pokemon

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/profile/148020.page

Tickaroo: https://www.tickaroo.com/user/60d445be0b36225a07442aaf

Scroll to Top