Ограбен домот на Кристијано Роналдо

Ограбен домот на Кристијано Роналдо

пред 7 месеци

Додека синоќа ја предводеше Португалија на натпреварот со Шпанија во Лисабон, крадец влегол во домот на Кристијано Роналдо во Фуншал.

Крадецот успеал да влезе во вилата преку гаражата. Усеапл да земе скапоцени работи кои му припаѓале на Роналдо.

Веднаш била покрената истрага за кражбата и според полициски извори крадецот бил идентификуван но не и уапсен.

Куќата на Роналдо во Фуншал има седум ката и во неа живеат неговата мајка Долорес и постариот брат Хуго. Не е познато дали во моментот на грабежот тие биле во куќата.

Share

AnimeTV watch animes: Watch Horimiya Episode 13 (https://animetv.cc/m/nzQl/ep-13)

ANIMEFLIX animeflix free: Dr. Stone (Dub) Episode 24

Scroll to Top