Одложен почетокот на кошаркарската сезона

Одложен почетокот на кошаркарската сезона

пред 5 месеци

Кошаркарската федерација на Македонија го одложи стартот на сезоната 2020/2021 во Првата лига, кој беше планиран за 10 и 11 октомври.

„Во очекување на комплетните резултати од PCR тестирањето за корона вирусот кое го спроведуваме, а со кое беа опфатени сите клубови од Првата лига-мажи, како и официјалните лица, а поради неможноста да се предвиди временската рамка во однос на евентуалниот почеток на првенството, во овој момент не може да се гарантира дека започнувањето на националниот шампионат би имал регуларен тек“, соопштија од федерацијата.

Во наредниот период, федерацијата ќе ја следи состојбата во нашата држава од здравствен аспект. Во консултации со Комисијата за заразни болести и Институтот за јавно здравје, ќе биде донесена одлука за почетокот на првенството.

Share

Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 3 (https://funimationfree.com/m/Blb7/ep-3) at website https://funimationfree.com funimation one piece dub

The Daily Life of the Immortal King Episode 15 at website https://kissanimeonline.com boruto kissanime

Scroll to Top