Од ПСЖ го избркаа поради неверство, сега ќе игра во Сегунда

Од ПСЖ го избркаа поради неверство, сега ќе игра во Сегунда

пред 8 месеци

Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Хесе Родригез кој пред 2 месеци доби отказ во ПСЖ пронајде нов клуб, кариерата ќе ја продолжи во шпанскиот второлигаш Ла Палмас.

Хесе во Реал дојде на 14 години, во 2007 година. Од 2013 година беше во првата екипа, а во 2016 за 25 милиони евра направи трансфер во ПСЖ.

Поголемиот дел од петгодишниот договор го одработе на позајмици, па откако Спортинг Лисабон не сакаше да го откупи неговиот договор, на почетокот на сезонава се врати во Париз. За цела есен одигра само 22 минути.

На почетокот на декември ПСЖ го раскинаа договорот со 27-годишниот фудбалер поради активности надвор од теренот. Било откриено дека ја изневерувал својата девојка со нејзина пријателка – манекенка и во клубот сметаа дека на тој начин му наштетил на угледот на клубот.

Сега е дел од Лас Палмас, клубот во кој во 2017 година краток период беше на позајмица. Тогаш настапи на 16 меча и постигна 3 гола.

Share

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Website https://aniwatch.pro: Watch Iwa Kakeru!: Sport Climbing Girls aniwatch Episode 12 aniwatch me

Website https://kissanime.mx: Watch Metal Fighter Miku kissanime Episode 13 your name kissanime

Blue Seed Episode 26

Patreon: https://www.patreon.com/gogoanimelol

Cruzroja: http://www.cruzroja.es/creforumvolint_en/user/editDone/165873.page

Scroll to Top