Од Ред Бул во Ред Бул – Собослаи од Салцбург оди во Лајпциг

Од Ред Бул во Ред Бул – Собослаи од Салцбург оди во Лајпциг

пред 11 месец

Талентираниот Унгарец, Доминик Собослаи, кариерата ќе ја продолжи во Гермнија. „Скај Спорт“, тврди дека играчот на Ред Бул Салцбург ќе се пресели во братскиот Ред Бул Лајпциг, кај тренерот Јулијан Нагелсман.

„Скај Спорт“, објави дека клубовите ги договориле сите детали, останува само Собослаи да го стави својот потпис на договорот. Трансферот бил договорен оваа недела кога спортскиот директор на Салцбург, Кристоф Фројнд, бил во Лајпциг.

Клубовите и фудбалерот имале желба да го официјализираат трансферот Божикните празници.

Откупната клаузула на Собослаи во договорот со Салцбург изнесува 25 милиони евра.

Во изминатиот период, менаџерот на 20-годишниот репрезентативец на Унгарија имал контакти со Реал и Атлетико Мадрид, односно Арсенал и Баерн Минхен. Сепак Собослаи го одбрал Лајпциг.

Share

TwistMoe: Cardfight!! Vanguard G Stride Gate anime episode 24 online free at https://twistmoe.net anime online

Website https://wcostream.cc: Watch The Blossom Man wcostream Episode 1 black clover wcostream

Watch Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato (Dub) Episode Full

AnimeTV: Magical Circle Guru Guru 2 anime episode 38 online free at https://animetv.cc freak anime tv

Play eslgaming: https://play.eslgaming.com/player/17002048/

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/kissanimemx?viewas=2e192a4174b8

Scroll to Top