Пандев: Сите се херои, не сум само јас

Пандев: Сите се херои, не сум само јас

пред 2 години

Горан Пандев се врати во Џенова, каде што го очекува нов предизвик откако ја однесе Македонија на Европското првенство во 2021 – да ги сочува Грифоне во Серија А, што нема да биде мал предизвик.

При пристигнувањето во Италија, Пандев одговори на прашањата за тоа дали се чувствува како национален херој на Македонија.

„Национален херој? Не сум само јас херој, херои се сите во репрезентацијата. Успехот е благодарение буквално на сите. Ова чувство е нешто посебно, ми се оствари сонот. Светско првенство? Чекор по чекор. Сега сакам да се фокусирам само на Џенова, има време. Следниот сон е да ја однесеме Џенова на безбедност во Серија А“, вели Пандев.

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch animes 4Anime Your Name.

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

4Anime JUJUTSU KAISEN (Dub)

Tokyo Revengers (Dub) Episode 16

animes online 4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

tải go88
Scroll to Top