Перишиќ испиша историја

Перишиќ испиша историја

пред 5 месеци

Иван Перишиќ, попладнево, против Сасуоло влезе во историјата на најсилните пет национални шампионати во Европа. Хрватскиот репрезентативец го одигра 130 натпревар во Серија А, а претходно има одиграно ист број на натпревари и во Бундес лигата.

Перишиќ изминатите девет години игра во Италија и Германија. Во Италија го носел само дресот на Интер, додека во Германија бил играч на Борусија Дортмунд, Волфсбург и Баерн Минхен.

Во кариерата Иван Перишиќ играч и за Бриж, Сошо и Хајдук од Сплит.

Инаку, Интер славеше победа кај Сасуоло 3:0.

Share

4Anime 4anime death parade: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10

AnimeTV anime tv shows online: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 6 (https://animetv.cc/m/7NwA/ep-6)

Scroll to Top