Погба повеќе не сакал да игра за Франција?

Погба повеќе не сакал да игра за Франција?

пред 3 месеци

Француските медиуми тврдат дека Пол Погба ќе престане да играза националниот тим. Тие шпекулираат дека фудбалерот на Манчестер Јунајтед бил незадоволен што претседателот на Франција, Емануаел Макрон, постхумно го одликувал обезглавениот наставник до ореденот на француската Легија на честа.

Наставник од едно средно училиште во Париз, пред десет дена беше убиен, поради навредливите карикатури на пророкот Мухамед.

Погба сметал дека изјавата на претседателот Макрон (исламот е извор на меѓународниот тероризам) била навредлива за сите муслимани во Франција.

Погба во кариерата одиграл 72 натпревари за Франција, постигнал десет гола, а во 2018 година ја освои титулата на СП во Русија.

Фудбалерот се уште не се огласил по ваквите медиумски шпекулации.

Share

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) (https://animeheaven.pro/m/8q3x) Episode 39 at AnimeHeaven dr stone anime heaven

Akudama Drive (Dub) Episode 4 at KissAnime paradise kiss anime

Scroll to Top