Покетино на прв тренинг со Нејмар, Мбапе, Навас – претставен од Ел Калафи

Покетино на прв тренинг со Нејмар, Мбапе, Навас – претставен од Ел Калафи

пред 7 месеци

Аргентинскиот тренер Маурисио Покетино денеска го имаше првиот тренинг со фудбалерите на ПСЖ откако вчера беше официјално назначен за стратег на клубот од Париз.

Покетино беше пречекан во добра атмосфера откако на првата средба со тимот беше заедно со првиот човек на клубот, Насер Ел Келафи.

Покетино, за кого ова е прв тренинг по 14 месеци пауза (отказот во Тотенхем беше во ноември 2019 година) беше видно расположен.

Аргентинецот своето деби на клупата на ПСЖ ќе го има на 6. јануари на гостувањето кај Сент Етјен.

Share

KissAnime kissanime2: Hunter x Hunter (Dub) Episode 148

ANIMEFLIX animeflix boku no hero: Watch Your Lie in April Episode 4

Scroll to Top