Пол Сколс на клупата на клубот каде што е ко-сопственик

Пол Сколс на клупата на клубот каде што е ко-сопственик

пред 7 месеци

Пол Сколс е поставен како привремен тренер на Салфорд сити, клубот во кој е ко-сопственик со „класата од ’92“ на Манчестер јунајтед, Дејвид Бекам, Ники Бат, Рајан Гигс, Гери Невил и Фил Невил, заедно со бизнисменот Питер Лим.

45-годишниот Сколс, кој последен пат беше тренер само 31 ден во Олдам, ќе го замени Греем Александер на клупата на четвртолигашот, кој одигра 2:2 против Транмир и немаат пораз оваа сезона. Сколс си замина од клубот од својот роден град Олдам во 2019 поради мешање на газдата во неговата работа, а во 2015 година еден меч беше тренер на Салфорд заедно со Фил Невил

И покрај огромниот буџет за клуб во толку ниска лига, Салфорд минатата сезона беа само 11. под Александер, а оваа сезона имаат две победи и три ремија во пет меча.

Share

AniWatch watch animes: Watch Fairy Tail Episode 170 (https://aniwatch.pro/m/RXz/ep-170)

WCOStream watch anime free: Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 4 (https://wcostream.cc/m/488n/ep-4)

Scroll to Top