Португалскиот голман Квинтана добил срцев удар на тренинг!

Португалскиот голман Квинтана добил срцев удар на тренинг!

пред 2 месеци

Алфредо Квинтана, ракометниот голман на Порто и португалската репрезентација добил срцев удар на денешниот тренинг со Порто и веднаш бил однесен во болницата „Сао Жоао“.

Порто го потврдија инцидентот и открија дека тој ја добива потребната медицинска помош, без да ги откријат деталите за неговата состојба.

„Ракометарот Алфредо Квинтана страдаше за време на денешниот тренинг добивајќи срцев удар и со итна реакција веднаш е пренесен во болница“, велат од Порто.

32-годишниот Квинтана е роден на Куба, но е португалски државјанин десет години и има над 70 настапи за португалската репрезентација.

Share

AnimeDao weathering with you animedao: Boku no Hero Academia 5th Season Episode 4

WCOStream wcostream close enough: Kuroko's Basketball 2 Episode 25

Scroll to Top