ПСЖ биле подготвени да ги исполнат барањата на Серхио Рамос

ПСЖ биле подготвени да ги исполнат барањата на Серхио Рамос

пред 1 година

Серхио Рамос од ПСЖ добил понуда „што не се одбива“. Капитенот на Реал, по завршувањето на сезоната, ќе стане слободен играч. Досегашните преговори помеѓу Реал и Рамос не дадоа резултат.

Рамос, според актуелниот договор, во Реал има плата од 12 милиони евра. Шпанците тврдат дека тој побарал три годишен договор и иста плата. Бидејќи во март ќе наполни 35 години, Реал му понудиле едногодишна соработка, за помала плата.

Барањата на Рамос биле прифатливи за ПСЖ. „Светците“ бараат играч кој ќе командува со одбраната, поради што и му понудиле тригодишен договор вреден 15 милиони евра по сезона.

Share

Go88 – Trang trò chơi Tài Lộc ăn tiền ảo lãnh tiền thật

sunwin cổng 2

Scroll to Top