Пјаниќ доби херојски пречек во Истанбул

Пјаниќ доби херојски пречек во Истанбул

пред 3 години

Миралем Пјаниќ доби херојски пречек во Истанбул, каде што оваа сезона ќе ја помине како позајмен фудбалер во Бешикташ, откако денеска тренерот на Барселона, Роналд Куман изјави дека за него нема место во тимот бидејќи има „подобри играчи“ од репрезентативецот на БиХ.

Пјаниќ посакуваше враќање во Јувентус, каде што барем имаше постојана игра, но по репрезентативните настапи со БиХ, тој пристигна во турската метропола, каде што навивачите на Бешикташ го скандираа неговото име.

Пјаниќ почнува со тренинзи веднаш, а може да дебитира веќе во сабота против Малатијаспор, пред настапите во ЛШ, каде што Бешикташ е во група со Борусија Дортмунд, Спортинг Лисабон и Ајакс.

Share
Scroll to Top